Muzikos instrumentai pagaminti iš ledo

Tokiais ilgais žiemos vakarais mes paslapčiomis vis pasvajojame apie ramias, malonias vasaros naktis bei dienas. Kuomet galime pasileisti plaukus ir ramiai sau braidžioti po pievas, klausytis žiogų svirpimo ir kartu su jais dainuoti. Vis tik kai kuriuos žmones būtent šalta, kandi žiema įkvepia kūrybai. Tačiau ką kūrybiško galima nuveikti žiemos laikotarpiu?

Tim Linhart jums pasiūlytų patį keisčiausią projektą – pasigaminti iš ledo muzikos instrumentus, pasistatyti ledinę koncertų salę ir surengti ledinį koncertą. Skamba neįtikėtinai. Kaip gimė Linhart tokia beprotiška idėja?

Read more »

Sintezatoriai

Sintezatorius - tai neabejotinai šių laikų muzikos instrumentų karalius, nurungęs ilgą laiką karaliavusius vargonus. Universalumu pasižymintis instrumentas savo garsų paletėje talpina kone viso pasaulio instrumentų tembrus ir dar daugiau. Nuo pianino iki lazerinių šūvių imitacijų. Pasitelkus garso efektus, sukurti garsų tembrai kelia nuostabą, o jų panaudojimas priklauso tik nuo muzikantų fantazijos.

Nors pirmųjų sintezatorių galimybės neprilygsta šiuolaikiniams instrumentams, tačiau dėl savo tembrų, filtrų unikalumo jie labai vertinami ir šiandien.

 

 

 

1876 metais atsirado pirmasis analoginis elektrinis sintezatorius. 

 

Read more »

Muzika kosmose

Šiuo metu, kosmose, daugiau nei 60 000 km per valandą greičiu skrieja dvi auksinės plokštelės ir jau dabar nuo žemės nutolusios daugiau nei 17702784000 milijardų kilometrų! Šios plokštelės ypatingos tuo, jog jose užšifruota žmonijos istorija: muzikos įrašai, žemės garsai bei nuotraukos!

Read more »

Muzika kine - Stranger Things

Ar pamenate kaip vaikystėje kurtos istorijos tapdavo realybe, o fantastiniai gyvūnai virsdavo realiomis būtybėmis? Keliaudavote alternatyvioje tikrovėje? O gal pamenate savo pirmąsias meiles? Kaip meilė sužadino dar prieš tai nepatirtus jausmus? Ar pamenate savo pirmuosius draugus su kuriais leisdavotės į neapsakomas keliones?

Read more »

Muzika vandenyje

Kovo 22 d.  Unesco paskelbta pasauline vandens diena! 

Vanduo - brangiausias gyvybės šaltinis, be jo neišgyventumėme nei kelių dienų. Žmogaus kūną sudaro 60-70% vandens, o netekus 12-20% vandens, apsinuodijus kitais organizmo elementais - kūnas žūtų. Ne veltui dauguma medikų, sportininkų ar sveikos mitybos specialistų akcentuoja, jog norint išlikti sveikam būtina gerti vandenį kiekvieną dieną. Nors nepamirškime fakto, jog per didelis kiekis vandens mus taip pat gali pražudyti. Vandeniu taip pat įmanoma apsinuodyti - geriant per daug vandens, dėl netinkamo natrio lygio organizmo ląstelėse padidėja skysčių.

Vandens svarbą suprato jau ir mūsų protėviai! Nuo senų laikų visame pasaulyje žmonės garbino vandenį, atlikdavo įvairius ritualus, kurdavo vandens užkalbėjimus, įvairius mitus, padavimus. Vanduo buvo įprasminamas ir muzikoje! Kurta daugybė įvairių dainų apie vandenį - upes, ežerus, jūrą, šaltinius ir t.t. Besivystant instrumentams buvo kuriamos įvairios simfonijos, sonatos, preliudai, etiudai ir daug kitų žanrų, kurių pagrindinė tematika - vanduo.

Read more »

Muzika kine - Whiplash


Ar kada nors jautėte nepasitikėjimą savimi, baimę, norą tapti geresniu bet kokiomis sąlygomis? Ar teko mokykloje, universitete, akademijoje, darbe susidurti su tironišku pedagogu? Kokie jausmai užplūsta girdint destruktyvią kritiką? Kaip jaučiamės kai krinta savivertė? Whiplash (Atkirtis) – tai jautrus filmas apie muzikantą, svajojusį tapti nuostabiu būgnininku, tačiau patekusį pas despotišką pedagogą.

Read more »

Garso skulptūros

Gyvename ypatingame amžiuje supami įvairių garsų. XX - XXI amžiuose miestai industrializavosi, pamažu ramius gamtos garsus užgožė miesto keliamas triukšmas. Tačiau triukšmas irgi garsas!

XX amžiuje iš esmės keitėsi klasikinis suvokimas apie muzikinį garsą, muziką iš esmės. Kelis šimtmečius kompozitoriai rašė genialius kūrinius klasikiniams instrumentams, su kuriais galite susipažinti skiltyje "Muzikos instrumentai", tačiau atsirandant mašinoms, fabrikams, miesto ūžesiui, naujoms technologijoms atsirasdavo ir anksčiau negirdėti garsai - kilo klausimas, ar šie garsai gali būti muzikos dalis? Nagrinėjant garso prigimtį ir reikšmę radosi labai įdomių kūrinių, kurių kūrėjai - L.Russolo, E.Varese, J.Cage, K.Stockhausen, I.Xennakis, R.Ikeda, M.Schaffer ir kiti. Tačiau nagrinėjant pačią garso prigimtį buvo svarstoma ne tik apie garso panaudojimą, bet ir apie unikalių garsų sukūrimą. Atsirado labai daug naujų, keistų, įdomių instrumentų bei garso skulptūrų.

Garso skulptūra apjungianti kelias sritis - garso meną, architektūrą, inžineriją, elektroniką ir kita. Garso skulptūros tikslas yra skleisti garsą arba garsą atspindėti. Susipažinkite su keletu įdomiausių pasaulio garso skulptūrų:

Read more »