Muzika teatre

Published on 27 March 2020 at 11:02

Su tarptautine teatro diena, mielieji!

Teatras tai pasakiška vieta, kur tikrovė susipina su fantastika. Čia mes galime keliauti laiku, išgyventi įvairias istorijas, pajausti visas įmanomas emocijas, pažinti ir išgirsti mus supantį pasaulį ar patį save, suprasti ir mokytis. Spektaklių kūrėjai – stebukladariai, o jų kūriami spektakliai leidžia pažvelgti į pasaulį kitomis akimis.


Dažniausiai muzika ir garsai yra neatsiejama dalis teatre! Nors kompozitorių spektakliuose dažniausiai nematome, jų indelis yra labai ryškus. Kompozitoriai spektakliams sukuria ypatingas muzikines atmosferas, papildančias pasirodymo turinį.

Lietuvos teatruose muziką spektakliams kūrė ar tebekuria tokie ryškūs kompozitoriai kaip E.Balsys, F.Bajoras, V.Bartulis, A.Martinaitis, G.Kuprevičius, G.Puskunigis, A.Jasenka, F.Latėnas. Taip pat muziką kuria bei atlieka įvairios muzikinės grupės – Colours of Bubbles (A.Špilevoj spektaklyje „Pamokos“), Happyendless (O.Koršunovo spekt. „Išvarymas“).

Norėčiau kartu su jumis pasidžiaugti nuostabaus Eglės Kižaitės spektaklio „Būtybės“ muzikos autoriumi Arūnu W Blažiu!

Arūnas muzikantas grojantis įvairiausių stilių muziką nuo repo improvizacijų iki afrobeat ar eksperimentinės elektronikos!

Pradėjęs savo muzikinę karjerą improvizacinėje repo grupėje Jama&W. Arūnas kartu su pagrindiniu vokalistu Roku Grajausku subūrė grupę 2009 metais. Grupė išleido tris albumus. 2015m. M.A.M.A. (Muzikos asociacijos metų apdovanojimas) apdovanojimuose gavo „Metų hip-hop grupė, atlikėjas, atlikėja“ nominaciją, 2017m. M.A.M.A. nominacija - „Metų projektas ne lietuvių kalba“. Grupė stulbina savo kūrybiškumu, greita reakcija bei puikia iškalba. 

Svaro laidoje "Gatvės lyga" daugiau nei 5 minutes muzikantai improvizuoja čia ir dabar! 

Praeito dešimtmečio pabaigoje Arūnas kartu su Karoliu Levarausku bei Gediminu Stankevičiumi subūrė išskirtinę muzikos grupę "Ojibo Afrobeat", kurie groja energingus Afrobeat/Afrojazz žanrus.

Grupės saksofonininkas Karolis jau prieš 8-is metus norėjo groti tokio žanro muziką bei subūrė kolektyvą, deja kolektyvas greitai išsibarstė. Tačiau jo svajonės neblėso ir po kelerių metų kolektyvas vėl susibūrė šį kartą jau su Arūnu grupės sudėtyje. Taip tryse, Karolis, Arūnas ir Gediminas, pradėjo kurti muziką. 2020 metais grupė įrašė savo pirmajį albumą ir sausio mėnesį pristatė jį menų fabrike "LOFTAS".  

Arūnas Blažys grojantis muziką ne tik įvairiose muzikos grupėse tačiau ir pats 2019 m. išleidęs savo debiutinį albumą "Wdimension". 

2018 metais Eglė pasiūlė Arūnui sukurti muziką fantastiškam spektakliui, kuriame įvairios lietuvių tautosakos mitinės būtybės virsta realiomis ir apsigyvena paprastuose mergaitės Medos namuose.

„Veiksmas rutuliojasi apie surūgėlę Medą, kuri, norėdama įrodyti, kad tokia nėra, su savo nauja pažįstama drauge Deive Austėja nutaria surasti ir nugalėti Giltinę. O kol jos ieško, susipažįsta su įvairiomis būtybėmis. Keturiais broliais vėjais, kurie nors ir broliai, yra labai skirtingo charakterio. Gražuole Deive Gabija ir jos tėvu rūsčiuoju Perkūnu, geriečiu Rūgučiu, ir Baubu, kuriam šiais laikais labai nesiseka. Mergaitė sutinka ir Giltinę, kurią nugalėjus paaiškėja, kad ji visgi labai reikalinga.“ (S.Židonienė)

Spektaklyje pagrindiniai veikėjai yra paaugliai ir atskleidžiamos jiems aktualios ir netgi skaudžios temos, tokios kaip maištas, patyčios, meilė, keblūs santykiai su bendraamžiais ir tėvais, socialinės medijos ir, žinoma, savęs paieškos.

Kompozitorius kūrė muziką atsižvelgdamas į dabartinių paauglių muzikinį skonį bei teigė, jog „Be abejonės, reikia atkreipti dėmesį ir į paauglių klausomą muziką. Taip jiems muzika padės geriau suvokti situacijas, pridės jaukumo. Stilius bus įvairus – psichodelika, šokių muzika, pop, įvairūs buities garsai.“


Ateinantis spektaklio pasirodymas
numatytas 2020 m. gegužės 30d.

MuMok – pa
žinkime menus kartu!

Straipsnio autorė Karolina Ramonė

Add comment

Comments

There are no comments yet.