Muzika kine - Whiplash

Published on 15 March 2020 at 09:42


Ar kada nors jautėte nepasitikėjimą savimi, baimę, norą tapti geresniu bet kokiomis sąlygomis? Ar teko mokykloje, universitete, akademijoje, darbe susidurti su tironišku pedagogu? Kokie jausmai užplūsta girdint destruktyvią kritiką? Kaip jaučiamės kai krinta savivertė? Whiplash (Atkirtis) – tai jautrus filmas apie muzikantą, svajojusį tapti nuostabiu būgnininku, tačiau patekusį pas despotišką pedagogą.

Režisierius Damien Chazelle (žymesnis filmai - Lalaland, First Man, 10 Cloverfield Lane) taip pat grojo būgnais Prinstono vidurinėje mokykloje. Čia jis lankė būgnus pas labai griežtą mokytoją, kuris ir inspiravo sukurti Whiplash filmo personažą – tironiškąjį Terence Fletcher.

Filmo herojus – Andrew Neiman – talentingas muzikantas, ką tik įstojęs į Manhateno prestizišką muzikos konservatoriją „Schaffer Academy“. Už šį universitetą nėra geresnių, o groti universiteto jazz band'e - tai yra aukščiausias įvertinimas. Andrew patenka į jazz band'ą, kuriam vadovauja T. Fletcher.

Nors Andrew be galo apsidžiaugia sužinojęs, jog gros viename geriausių kolektyvų, netrukus jis susidūria su žiauria, žeminančia Fletcher'io metodika.

Filmas apie tai, kokią įtaką gali daryti autoritetas, kaip klaidingas požiūris gali sugriauti gyvenimą. Filmas apie ryžtą, atsidavimą, kurie, nukreipti tinkama linkme, gali sukurti stebuklus, o pagrįsti netinkamomis vertybėmis – gali sugniuždyti asmenybę. Žinoma, nors filme dominuoja jazz muzika, tai neatspindi apskritai jazz'iško gyvenimo. Šis filmas kalba apie pedagogo ir mokinio santykius.

FILMO TRAILERIS

MuMok rekomenduoja pažiūrėti Whiplash ir pasidalinti savo įspūdžiais su mumis komentaruose!

MuMok – pažinkime menus kartu!

Straipsnio autorė Karolina Ramonė

Add comment

Comments

There are no comments yet.