Muzika gyvai: Tom and Jerry

Published on 5 April 2020 at 00:42

F. Liszt muzika šmaikščiajame filmuke Tom ir Jerry!

Ar žinojote, jog MUZIKĄ pirmiesiems filmams muzikantai įrašinėdavo gyvai! Muzikinės kompozicijos buvo kuriamos specialiai filmams ar animacijoms. Jas tekdavo įrašyti kuo tiksliau, derinant garsus su filmų veiksmu! Tačiau kaip tai įgyvendinti?

Dažnai filmų muziką kurdavo orkestrams, tokiu atveju dirigentui tekdavo visa atsakomybė. Orkestrantai sekdavo dirigento mostus, o dirigentui tekdavo ne tik valdyti orkestrą, tačiau ir stebėti didelį ekraną, iškabintą priešais. Tame ekrane dirigentas galėjo matyti video medžiagą, sekti filmo veiksmą, judesius ir pagal tai įrašinėti filmo muziką.

Muziką filmams kurdavo ne tik orkestrams, tačiau ir atskiriems instrumentams – Pvz fortepijonui.

Tom ir Jerry – ryškiausias 20a. animacinis trumpemetražių filmų serialas. Šiam serialui ilgą laiką muziką kurdavo bei įrašinėdavo prieš tai minėtu būdu.
Įvairiose filmuko serijose išgyvename peliuko Jerry ir katino Tom draugystę bei susipriešinimą. Filmuke Tom yra blogietis, kuris nuolat nori pakenkti Jerry, tačiau šiam niekada nepavyksta – greitasis, sumanusis peliukas visuomet išsisuka iš padėties.

Sklando gandai, jog šis filmukas yra Nacių propaganda! Pažvelgus į filmuką atidžiau galime atrasti argumentų! Pradėkime nuo to, jog filmukas pradėtas kurti 1940m. - antro pasaulinio karo metu. Tais metais Europoje vyko Britanijos mūšis – Vokietijos karinės oro pajėgos vykdė bombonešių atakas prieš britų karinius ir civilinius taikinius. Abiejų šalių kareiviai turėjo slapyvardžius: Anglų kariai – Tommies, Vokiečių kariai – Jerries. Taigi, filmuko Tom ir Jerry nuolatinės peštynės įgauna prasmę.

Tačiau grįžkime prie muzikinės temos ir konkrečios šio filmuko serijos – katino Tom koncerto! 1947m. Tom ir Jerry komanda išleido puikiausią muzikinę seriją, kuriame katinas koncerte bando groti F.Liszt Vengrišką rapsodiją. Žinoma, katinui nesiseka, nes fortepijono viduje jaukiai įsitaisęs gyvena ir miega peliukas Jerry.
Kaip Jerry toliau ramiai ilsėtis, kuomet per galvą mušinėja fortepijono plaktukai? Kaip Tom pabaigti skambinti nuostabiąją F.Liszt Rapsodiją, kuomet visur po pirštus maišosi Jerry?

Įvairūs muzikantai ir šiais laikais mėgsta „įgarsinti“ filmukus savo koncertuose. Paklausykite kaip šešiolikametė pianistė Yannie Tan gyvai atlieka F. Liszt rapsodiją.

Nuotaikingo šeštadienio!

MuMok – pažinkime menus kartu!

Straipsnio autorė Karolina Ramonė

Add comment

Comments

There are no comments yet.