Muzika kine

Published on 4 March 2020 at 10:58

Turbūt neįsivaizduotume genialaus filmo be garso takelio, o prisimindami savo mėgstamiausius filmus pradedame galvoje niūniuoti ir to filmo muzikines temas. Muzika kine turi tokią didelę svarbą, jog kartu su vaizdu gali iššaukti ryškias emocijas. Išgirdę filmo muziką atsitiktinai namie ar viešumoje nejučiomis nusišypsome prisimindami ir patį filmą: tikrai su niekuo nesumaišysime Star Wars pagrindinės temos (kompozitorius John Williams), mistiškojo Harry Potter (komp. John Williams), karingojo filmo Gladiator (komp.Hans Zimmer), 1492: Rojaus užkariavimas (komp.Vangelis), Twin Peaks serialas (komp. Angelo Badalamenti), Game of Thrones (komp. Ramin Djawadi), The Good the Bad and the Ugly (komp. Ennio Morricone), The Cook, the Thief, his Wife and her Lover (komp.Michael Nyman) ir dar daug kitų.

Muzika ne tik specialiai kuriama filmams, tačiau filmai kuriami apie muzikantus. Biografijos žanras kalba apie įvairių žmonių istorijas. Egzistuoja begalės įvairių filmų apie kompozitorius, atlikėjus, muzikantus. Laikui bėgant MuMok stengsis pasidalinti kuo daugiau gerų filmų su savo draugais, o šį kartą norime pristatyti 1996-ų metų filmą „Shine“ („Spindesys“ rež. Scott Hicks).

Australų filmas apie genialaus pianisto David Helfgott gyvenimą, sunkumus, pasiekimus, santykius su artimaisiais ir aplinkiniais. Filmas apdovanodas Oskaru už: geriausias aktorius, geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausias antro plano aktorius, geriausias montažas, geriausia muzika, geriausias scenarijus. Filmas įkvėpiantis, žavintis, jausmingas, stebinantis. Geras kinas niekada nesensta!

FILMO TREILERIS

MuMok – panirkime į istoriją kartu!

Straipsnio autorė Karolina Ramonė

Add comment

Comments

There are no comments yet.