Žmogaus emocijos

Published on 3 March 2020 at 10:42

Manoma, kad pagrindinės žmogaus emocijos liejasi tarpusavyje panašiai kaip spalvos, taip susidarant pilnam žmogaus emocijų „spektrui“. Pagrindinės juntamos emocijos yra pyktis, baimė, liūdesys, pasibjaurėjimas, džiaugsmas, nuostaba, smalsumas, viltis.

Amžius, kuriame veržėsi emocijos, pynėsi tarpusavyje jausmai, ryškios emocijos užvaldė santūrų protą – romantizmas. Tai epocha priešiška prieš tai buvusiai klasicizmo ideologijai. IXX amžiuje atsirado programiškumas, didelis dramatizmas, trapūs muzikiniai dariniai derinami su tirštomis, sodriomis spalvomis.

 

Ar žinojote, jog lenkų kompozitorius Frederic Chopin buvo toks kuklus, jog kas kartą skambindamas pianinu užpūsdavo visas žvakes, o pobūviuose, vakarėliuose vis prašydavo jas visai užgesinti. Būdamas kuklus surengė vos 30 didesnių koncertų. Jis labiau mėgdavo skambinti mažesniuose, pasiturinčių paryžiečių salonuose. Nors Šopenas buvo drovus gyvenime, kūryboje tai visai nematyti! Jis sukūrė daugiau 200 kūrinių – ryškūs, dainingi, virtuoziški, jausmingi opusai. Galėčiau rašyti daug epitetų, tačiau geriausia būtų pasidalinti vienu gražiu Chopin'o šedervru.
Andante Spianato et Grande Polonaise Brillante Es-dur Op.22

 

MuMok - jauskime pasaulį kartu!

Straipsnio autorė Karolina Ramonė

Add comment

Comments

There are no comments yet.