"Nesirūpink, būk laimingas"

Published on 12 March 2020 at 09:45

Visi puikiai žinome dainą „Don't worry be happy“ („Nesirūpink, Būk Laimingas“), o ir muzikinis dainos klipas mums kelia šypseną, kuriame Robbin Williams, Bill Irwin bei Bobby McFerrin krečia pokštus ir mėgaujasi gyvenimu! Tačiau, ar žinote dainos susikūrimo istoriją?

1. Vėlyvaisiais 80-aisiais lankydamasis pas savo draugus Tuck Andress ir Patti Cathcart (Jazz duetas žinomas pavadinimu Tuck & Patti) Bobby atkreipė dėmesį į vieną plakatą, kabojusį ant apartamentų sienos. Tai buvo Indijos dvasinio mokytojo Meher Baba portretas kartu su tekstu „Don't Worry – Be Happy“. McFerrin'ui ši frazė pasirodė inspiruojanti bei pozityvi, todėl nutarė sukurti daina pagal šiuos žodžius. Savo interviu Bobby pamini, jog beveik visuose Meher Baba plakatuose ši frazė pasikartojanti ir turinti savyje filosofinę potekstę.

2. Visi „instrumentai“, kuriuos girdite dainoje „Don't Worry Be Happy“, iš tiesų yra Bobby McFerrino dainavimas. Bobby genialiai valdo savo instrumentą – vokalą – ir moka pamėgdžioti bene visus egzistuojančius pasaulio garsus. Kadangi kiekvieno „instrumento“ takelį įrašinėjo atskirai, Bobby pasirinko įrašinėti kiekvieną takelį ant jau įrašytos medžiagos – taip sukurdamas įspūdį, jog kūrinį atlieka daugiau muzikantų.

3. Dažnai ši daina asocijuojama su Bob Marley, nors iš tikro šie du muzikantai nieko bedro tarpusavyje neturėjo.

4. Bobby McFerrin savo muzikinę karjerą pradėjo jau 1970m., o 1982m. Išleido pirmajį solo albumą. Jam prireikė šešių metų, jog atrastų savo unikalų stilių. Visgi, po „Don't Worry Be Happy“ sėkmės, McFerrinas tapo populiarus ir kviečiamas į daugybę radijo, televizijos laidų. Po šio hito iki dabar jis išleido 15 albumų bei gavo 10 Grammy apdovanojimų.

5. Amerikos prezidentas H.W.Bush taip pamilo šią dainą, jog ši daina tapo 1988m. prezidentavimo kampanijos himnu ir tai Bush'as padarė be McFerrin'o atsiklausimo. Bobby McFerrinas viešai paskelbė, jog nebalsavo už Bush'ą ir jam nepatinka, kaip prezidentas pasinaudojo jo daina. Bobby atsakydamas į prezidento gestą, nustojo dainuoti šią dainą koncertuose. Kuomet Bush'o kampanija suprato McFerrin'o potekstę, atsisakė naudoti dainą vietoje himno.

6. McFerrin'as šios dainos neatlieka koncertuose, nes neįmanoma išpildyti dainos vizijos dainuojant gyvai – sukurti įspūdį, jog dainą atlieka daugiau nei vienas žmogus.

MuMok - pažinkime muziką kartu!


Straipsnio autorė Karolina Ramonė

Add comment

Comments

There are no comments yet.