Muzika kine - Černobilis

Published on 10 March 2020 at 10:02

Daugelis jau girdėjote nuostabių atsiliepimų apie Černobilio serialą. Mažumėle turbūt ir didžiuojamės, jog medžiaga filmuota Vilniuje, fabijoniškių rajone, nors džiaugtis kūrinio tematika visai nėra reikalo – tai skaudi mūsų visų tragedija, kuri tęsėsi dar ilgus dešimtmečius po didžiosios katastrofos.

Ačiū Nobelio premijos laureatei Svetlanai Aleksievič išleidusiai knygą „Černobilio malda“ paremtą patyrusių katastrofą žmonių atsiminimais. Didelė dalis serialo paremta knygoje aprašomais atsiminimais, bei įvykiais.

Serialas sulaukė labai didelio dėmesio, gavo daugybę apdovanojimų, o vienas iš jų yra Grammy apdovanojimas už geriausią garso takelį!

Ar žinojote, jog šį nuostabų soundtrack'ą sukūrė islandų kilmės muzikantė ir kompozitorė Hildur Guðnadóttir.

 Kompozitorė pati grojanti violončele bei perkusija išgarsėjo kurdama muziką filmų garso takeliams. Nors kompozitorė labai jauna ji jau išleido penkis solo albumus, dirbo prie tokių filmų kaip „Joker“, „Arrival“, „The Revenant“, „Sicario“, „Prisoners“ ir kitų. Taip pat televizijos produkcijoje - „Trapped“, „Strong Island“, „The Departure“, „Chernobyl“ ir kita.Apdovanojimą už geriausią garso takelį gavo ne tik kuriant muziką Černobiliui, tačiau ir „Joker“ (geriausias originalus garso takelis), „Mary Magdalene" (geriausias originalus garso takelis), „Journey's End“ (geriausia muzika).

Pasiklausykite ištraukos iš serialo „Černobilis“
Pilną garso takelį rasite paspaudę NUORODĄ.

 

MuMok - pažinkime pasaulį kartu!

Straipsnio autorė Karolina Ramonė

Add comment

Comments

There are no comments yet.