Mano vardas Guoda. Būdama ketverių metų, žinojau, ko noriu. Norėti buvo be galo lengva ir muzika buvo vienas didžiųjų norų. Grodavau nesustodama senu ,,Riga’’ pianinu ir dainuodavau išmoktas daineles. Iš pradžių dainelių buvo kelios, vėliau melodijų daugėjo, tad neilgai trukus tapau Anykščių muzikos mokyklos ‘žvaigždute’ ir skyniau laurus, padedama nuostabios pianistės, mokytojos-ekspertės I. Meldaikienės.

Po kiek laiko jau mokiausi M.K.Čiurlionio menų mokykloje, Vilniuje, prof. Aleksandros Žvirblytės klasėje. Ten įgijau labai daug praktinių ir teorinių žinių, įdėjau daug bazinio darbo, tobulinau savo techniką. Mokslo metais man teko didžiulė garbė susipažinti su M. Rostropovičiumi, kuris daug dėmesio skyrė Lietuvos vaikams, aktyviems meno ir sporto srityse. Jo įkurtas paramos fondas labai prisidėjo prie mano veiklos, suteikė man visokeriopą pagalbą, galimybę pagroti Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje bei padėjo įsigyti pirmąjį savo instrumentą. M. Rostropovičiaus dėka lankiausi Maskvoje, geriausiose medicinos mokslų įstaigose, kuriose tikrų profesionalų dėka man taip pat buvo suteikta neįkainojama pagalba.

Po mokslų meno mokykloje, 2014 metais gavau vietą studijoms ir dvi stipendijas Glazgo Karališkojoje konservatorijoje. Studijų metais koncertavau kaip solistė, akompaniatorė ir aktyvi fortepijoninio dueto partnerė įvairiose scenose, įskaitant „Fazioli Factory“, Italijoje.

2019 m. man buvo didžiulė garbė ir malonumas pasirodyti Princui Charlzui per jo vizitą Glazgo Karališkoje konservatorijoje. Taip pat, tais pačiais metais, tapti seminarų ciklo „Paisley Opera Education“ muzikos direktore, kuratore ir akompaniatore. Projekto tikslas buvo šviesti pradinių ir vidurinių klasių moksleivius, supažindinant juos su profesionalia akademine muzika, teatro režisūra bei užsiimant kūryba kartu.

 

Mano konkursų ir laimėjimų sąrašas gan ilgas, namų sienos iškabintos diplomais, kažkur yra ir didžiulė ‘papkė’ su laikraščių ir žurnalų iškarpomis, tačiau viena svarbiausių mano išmoktų pamokų yra ta, jog visai nesvarbu kiek turi medalių ar apdovanojimų - geras muzikantas yra kur kas daugiau.
Nėra formulės, apibūdinančios tobulą muzikantą. Kiekvienas žiūri iš savo perspektyvos, tačiau mano suvokimu, tikras muzikantas yra žmogus, turintis unikalų supratimą ir požiūrį į muziką, nebijantis išeiti iš komforto zonos, turintis pakankamai drąsos išbandyti save ir kas kartą plėsti galimybių ribas ar netgi užbėgti į užribį. Nors esu sukaupusi daug patirties, niekada nesijaučiu žinanti apie muziką pakankamai. Rodos, visada yra naujos informacijos, įrašų, kurių vis norisi "atsikąsti" ir taip pamaitinti savo žingeidumą, kas kartą iš naujo pasijusti mokiniu.

Pamokų metu analizuosime kūrinius, pažinsime kompozitorius ir laikotarpius, kuriuose jie gyveno, suprasime interpretacijos galimybes bei įvairias išraiškos priemones, lavinsime techniką, suvokdami kaip fiziškai įgyvendinti muzikines idėjas.

Labai džiaugiuosi prisijungusi prie MuMok komandos. Nesustokime mokytis.